Рекорден пети трофей за Лион в Шампионската лига

24.05.2018, 21:28 (обновена 24.05.2018, 21:35)
Ада Хегерберг

Лион с пети пореден трофей от Шампионската лига

Олимпик Лион спечели трофея в Шампионската лига за трета поредна година и за общо пети път в историята си, което е рекорд в женското издание на най-престижния европейски клубен турнир.

Дамите на „хлапетата“ победиха Волфсбург с 4:1 след продължения, след като двата отбора не успяха да си отбележат гол в редовните 90 минути.

Пернил Хардер даде аванс на „вълците“ три минути след началото на продълженията, но още три по-късно Волфсбург остана с човек по-малко, след като Александра Поп получи втори жълт картон за грубо влизане и бе изгонена.

Лион веднага започна масирани атаки и още преди края на първото продължение обърна до 3:1 в своя полза, благодарение на голове на Амандин Хенри, Южин льо Сомер и Ада Хегерберг.

Крайното 4:1 оформи Камил Абили в 116-ата минута.

С победата Лион стана най-титулуваният отбор в историята на женската Шампионска лига със своите пет трофея (2011, 2012, 2016, 2017 и 2018). изпреварвайки Франкфурт, който остава с четири. За Волфсбург това бе четвърто участие на финал, като статистиката им вече е два спечелени и два загубени финала.

Oще: 2018  волфсбург  жени  лион  финал  шампионска лига