Ливърпул е пред отпадане от Шампионската лига след провал в Париж

Голямото трио в нападението на ПСЖ изработи втория гол, който се оказа и победен Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен победи Ливърпул с 2:1 на "Парк де Пренс" в дербито на вечерта от Шампионската лига.

Така "мърсисайдци" се оказват на трето място в тежката група C кръг преди края и ако не победят Наполи в последния кръг отпадат от надпреварата.

Домакините започнаха активно мача тази вечер и в 13-ата минута поведоха.

Центриране отляво беше изчистено лошо от защитата на Ливърпул, Хуан Бернат пое топката и с десния крак изненада Алисон за 1:0.

Ливърпул опита да наложи своето темпо, но играеше беззъбо и не успяваше да застраши Буфон. В 37-ата минута ПСЖ направи контраатака, Мбапе пусна отляво към Кавани, Алисон спаси удара, но Неймар на празна врата нямаше как да сгреши - 2:0.

Минута преди края на полувремето Ди Мария се хвърли на необмислен шпагат и препъна Садио Мане точно когато двамата влязоха в наказателното поле.

Първоначално реферът отсъди ъглов удар, но съдията зад вратата му помогна да вземе правилното решение и да посочи бялата точка.

Джеймс Милнър прати Буфон в другия ъгъл и тъкмо преди почивката върна гостите в мача - 1:2.

През втората част стабилното представяне на ПСЖ в защита продължи, докато в нападенията на Ливърпул липсваше последният пас.

В 70-ата минута Неймар центрира от корнер и Маркиньос стреля с глава, но Алисон спаси и остави "мърсисайдци" в мача.

До края двубоят се изнерви, а гостите не направиха достатъчно, за да променят развоя и заслужено загубиха.

В другия мач от групата Наполи не сгреши срещу Цървена звезда у дома и победи с 3:1 с голове на Марек Хамшик и Дрис Мертенс преди почивката и още един на Мертенс през втората част.

Бен Набуан отбеляза почетния гол за Звезда.

В класирането води Наполи с 9 т. пред ПСЖ с 8, Ливърпул с 6 и Цървена звезда с 4.

В последния кръг парижани гостуват на Звезда, а Ливърпул и Наполи се срещат на "Анфийлд" в директен сблъсък за място на осминафиналите.