Арсенал не спира с победите, удари и Спортинг

Уелбек дочака своя момент и не пропусна да донесе 11-ия пореден успех на Арсенал Снимка: Getty Images

Арсенал постигна 11-а поредна победа във всички турнири и удари с 1:0 Спортинг като гост.

С гол на Дани Уелбек в 78-ата минута, "артилеристите" запазиха перфекния си актив в Лига Европа и вече са едноличен лидер в група Е с 9 т., на три над днешния си съперник.

В тима на Арсенал имаше шест промени в титулярите от победата над Лестър във Висшата лига в понеделник.

Първото полувреме беше предпазливо, без голове и особено интересни ситуации. Нани отправи един много силен удар отдалеч в 30-ата минута, който профуча над вратата.

Втората част беше далеч по-добра за гостите и положенията пред Ренан Рибейро ставаха все по-чисти. Гол на Уелбек беше отменен заради нарушение в атака, но в 78-ата минута нападателят не сгреши и след грешка на Коатес стреля между краката на вратаря за победното 1:0.