Мълниеносен ПСЖ сломи Юнайтед и Оле на "Олд Трафорд"

В отсъствието на контузените звезди Неймар и Единсон Кавани, Мбапе пое отговорността в атака за ПСЖ и се отличи с гол, докато Анхел ди Мария направи две асистенции Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен сломи Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Олд Трафорд" в първия суперсблъсък от осминафиналите на Шампионската лига.

Френският шампион изигра знаменито второ полувреме, в което можеше да отбележи и още голове на Давид де Хеа, докато Юнайтед като цяло разочарова и не показа почти нищо в предни позиции.

Това беше първа загуба за "червените дяволи" под ръководството на Оле Гунар Солскяер.

От самото начало срещата започна на високо темпо и вървеше много равностойно.

През първите 45 минути обаче опасни положения почти нямаше. ПСЖ се справи с опита за първоначален натиск на домакините и единствено Рашфорд успя да стреля точно към Буфон, но вратарят не допусна да бъде изненадан в близкия си ъгъл.

В 30-ата минута Пари Сен Жермен направи най-добрата си атака до момента и Килиан Мбапе остана сам срещу Де Хеа, но топката малко му избяга и той стреля встрани от вратата. В ситуацията имаше и тънка засада, която остана немаркирана.

ПСЖ заигра много силно в началото на второто полувреме и нанесе големите си удари.

В 52-ата минута Де Хеа спаси изстрел с глава на Мбапе. От последвалия корнер Ди Мария центрира, а непокритият Преснел Кимпембе засече от няколко метра във вратата - 1:0 за гостите.

Малко по-късно далечен удар на Алвеш се отклони в противников играч и мина на сантиметри от вратата. В 60-ата минута перфектна атака на ПСЖ доведе и до втори гол.

Ди Мария получи отляво и веднага намери Мбапе, който от чиста позиция пусна топката покрай Де Хеа - 2:0.

При нова контраатака Мбапе остана още веднъж срещу испанския вратар, но този път не успя да го преодолее. След две минути Бернат отправи топовен изстрел и пак Де Хеа се намеси блестящо.

Манчестър Юнайтед така и не успяваше да застраши с нещо Джанлуиджи Буфон и не се виждаше как ще се върне в двубоя.

Безсилието на домакините стигна върха си минута преди края, когато Пол Погба беше изгонен с втори жълт картон за ненужно грубо нарушение.

Така ПСЖ изглежда много близо до четвъртфиналите в турнира, докато Юнайтед ще трябва да прави чудеса на реванша в Париж на 6 март.