Реал не прости на 10 от Байерн и превзе "Алианц Арена"

Трима от основните действащи лица в мача - Роналдо стана герой с двата си гола, Нойер положи неимоверни усилия на вратата на Байерн, а Хави Мартинес лековато си изкара два жълти картона и съсипа отбора си Снимка: Getty Images

Реал Мадрид сломи Байерн Мюнхен с 2:1 като гост в битката на колосите на четвъртфиналната фаза в Шампионската лига.

"Белия балет" се възползва от численото си предимство през второто полувреме и постигна обрат срещу домакините, с което влиза в ролята на фаворит в реванша след шест дни на "Бернабеу".

Кристиано Роналдо отново беше решаващият играч за Реал с двата си гола, преди това Артуро Видал откри за Байерн, а впоследствие пропусна и дузпа в един от ключовите моменти.

През последния половин час баварците играха с 10 души заради двата жълти картона на бранителя Хави Мартинес за нарушения срещу Роналдо.

Мачът на "Алианц Арена" започна по-добре за Реал Мадрид и направилият героични спасявания Мануел Нойер успя с мъка да отклони в гредата изстрел на Бензема с глава.

Първият удар обаче нанесе Байерн, а минутата беше 25-а. Тиаго Алкантара центрира от корнер, Артуро Видал се измъкна от Начо и отправи истински снаряд с глава, който беше твърде силен за Кейлор Навас - 1:0 за домакините.

Последваха добри минути за Байерн до края на полувремето и в 45-ата минута баварците получиха дузпа, макар и незаслужено.

Рибери финтира няколко пъти пред наказателното и отправи силен изстрел, Карвахал прибра ръката си и отклони топката с тяло, но реферът Никола Рицоли погрешно отсъди наказателен удар за германския тим.

Артуро Видал застана зад топката и стреля необяснимо силно и неточно, изпращайки топката над вратата на Навас.

Пропускът разколеба тима на Карло Анчелоти, а Реал излезе по-силен през второто полувреме. Още в 47-ата минута Карвахал центрира идеално към Кристиано Роналдо отдясно и португалецът засече с десния крак в далечния ъгъл на Нойер - 1:1.

Между 58-ата и 61-ата минута Хави Мартинес лековато си изкара два жълти картона за откровени нарушения срещу Роналдо и за останалия с човек по-малко Байерн следваха тежки минути до края.

В поредица от случаи Мануел Нойер правеше чудеса на вратата на домакините и показа изключителен рефлекс при удари на Роналдо и Бензема. В 77-ата минута обаче и стражът остана безпомощен.

Резервата Марко Асенсио центрира ниско отляво, Роналдо засече топката с бутоните, прекара я между краката на Нойер и отново се озова в прегръдките на съотборниците си - 2:1 за Реал.

До края гостите можеха да вкарат още и до голяма степен да си гарантират класирането, но Марсело изпусна от чиста позиция, а след 90-ата минута Рамос вкара с глава от статично положение, но беше в засада.