Голям Лудогорец удържа ПСЖ, продължава в евротурнирите

Върджил Мисиджан ликува, Матюиди е съсипан при гола за Лудогорец през първото полувреме Снимка: Getty Images

Лудогорец завърши 2:2 с ПСЖ на "Парк де Пренс" в последния си мач от група "А" на Шампионската лига.

Българският отбор извоюва престижна точка в гостуването си срещу френския шампион - а в същото време продължава и в евротурнирите. В другия мач от групата Арсенал победи Базел с 4:1, което означава, че Лудогорец грабна третото място и ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.

Мачът тази вечер беше тежък, но "орлите" играха героично. Още в 8-ата минута Владислав Стоянов трябваше да се намесва на вратата - Сисиньо сгреши в своята половина, Лукас Моура напредна и шутът му беше спасен от Стоянов, после Кавани направи добавка, но българският вратар блокира и нея.

При първата си по-опасна атака обаче, Лудогорец откри резултата.

ПСЖ сбърка при изнасянето на топката към центъра, тя беше открадната и подадена на Натанаел отляво, той си я нагласи и я качи на главата на Мисиджан. Оставен непокрит, холандецът стреля точно с глава за 1:0.

Така Лудогорец отново поведе срещу ПСЖ, и то в същия момент, в който го направи и на мача в София. Междувременно до 15-ата минута Арсенал вече водеше с 2:0 при гостуването си на Базел и така само след четвърт час игра „орлите" можеха да са спокойни за третото си място в групата.

След получения гол Пари Сен Жермен се вдигна на щурм и до края на полувремето пропусна куп положения пред Стоянов. На няколко пъти Маркиньос и Тиаго Силва стреляха с глава след ъглови удари и малко ги разделяше от целта, като в единия случай капитанът на ПСЖ удари гредата.

Домакините атакуваха предимно от зоната на десния бек на Лудогорец Сисиньо, но така и не успяваха да нанесат голов удар. В тези минути Лудогорец имаше един добър шанс за втори гол и той също дойде след ъглов удар - Моци отклони към намиращия се в засада Марселиньо на далечната греда, но бразилецът остана под топката и не успя да я насочи в опразнената врата.

През второто полувреме французите успяха да изравнят.

В 61-ата минута Марселиньо сгреши в половината на Лудогорец при дълбока преса на ПСЖ, а при последвалото центриране Сисиньо качи удобно топката на Кавани - и уругваецът със задна ножица отблизо направи 1:1.

Само 8 минути по-късно обаче разградчани дочакаха фатална грешка на противника. След зле изпълнен тъч назад към Маркиньос, централният защитник подари топката на Кафу, който напредна и пусна прострелно към Вандерсон, а нито вратарят Ареола, нито гредата успяха да спрат неговия изстрел - 2:1 за Лудогорец.

До края ПСЖ отново се хвърли на щурм, тъй като се нуждаеше от победата, за да завърши на първо място в групата. Лудогорец се защитаваше с всички сили и успяваше да удържи. При пореден опасен изстрел Игор Пластун изби с ръка в корнер в наказателното поле, но за щастие съдиите не отсъдиха дузпа. Тиаго Силва още един път уцели гредата след центриране от ъглов удар.

В 92-ата минута Анхел ди Мария все пак изравни след асистенция на Курзава и отне победата на Лудогорец - 2:2.

ПСЖ обаче не стигна до нещо повече и остана зад Арсенал в група „А".

Лудогорец завърши групата с три равенства и три загуби, на точка пред Базел и на историческото трето място, което се случва за пръв път на български отбор в Шампионската лига.