Арсенал за малко да се издъни като Барса

12.04.2018, 23:50 (обновена 13.04.2018, 00:12)
ЦСКА Москва - Арсенал 2:2

Елнени направи две асистенции към края, които донесоха успокоителните голове за Арсенал

Арсенал беше на път да се провали в стил "Барса" и да допусне обрат срещу ЦСКА Москва, но все пак се класира на полуфинал в Лига Европа.

"Артилеристите" бяха спечелили с 4:1 първия мач и направиха 2:2 в реванша като гости, за да продължат напред с общ резултат 6:3.

В руската столица домакините водеха с 2:0 и търсеха трети гол, който щеше да ги класира, но в 75-ата минута Дани Уелбек вкара гол на успокоението за 1:2 след двойно подаване с Мохамед Елнени. ЦСКА Москва загуби вяра в успеха и в 92-ата минута допусна изравнителен гол на Аарън Рамзи, отново след асистенция на Елнени.

Преди това Арсенал беше изиграл ужасно първо полувреме, в което Чалов откри за ЦСКА в 39-ата минута с добавка отблизо. На няколко пъти Петер Чех спаси вратата на тима си, но беше безпомощен в 50-ата минута, когато Набабкин покачи на 2:0.

Впоследствие Игнашевич шутира много опасно, но топката профуча малко встрани от вратата, а до гола на Уелбек гостите нямаха точен удар.

Все пак Арсенал очаквано попада сред най-добрите 4 в турнира и очаква да разбере своя следващ съперник на жребия в петък.

Oще: аарън рамзи  александър головин  арсенал  арсен венгер  артилеристите  асистенции  барса  дани уелбек  издъни  класира  лига европа  мохамед елнени  обрат  общ резултат  полуфинал  топчиите  успокоение  цска москва