Сензация: ЦСКА подчини Реал Мадрид и оглави групата

Играчите на ЦСКА Москва удържаха Реал в голямата битка и се поздравиха с изненадващ успех Снимка: Getty Images

ЦСКА Москва поднесе голямата сензация на вечерта в Шампионската лига и удари с 1:0 като домакин носителя на трофея Реал Мадрид.

Възпитаниците на Виктор Гончаренко вкараха ранен гол на "Лужники" и не изпуснаха преднината си, докато Реал удари на три пъти гредите, но като цяло не направи достатъчно в атака в отсъствието на контузените Гарет Бейл и Иско.

Мачът започна много зле за Реал и още във 2-ата минута Кроос сгреши един пас назад, Никола Влашич пое топката, финтира Варан и завърши в ъгъла на Навас за 1:0.

До края на полувремето "белите" на два пъти бяха близо до изравняването, но гредите им попречиха. Първо Каземиро шутира по земя, но в страничната греда. После Карим Бензема засече едно центриране с глава, но горната греда спаси Акинфеев.

През втората част в игра влезе футболист номер 1 на ФИФА Лука Модрич, а гостите продължаваха да атакуват без успех.

Минута преди края друга резерва на "Белия балет" Мариано Диас уцели третата греда за тима си. В добавеното време драмата стана пълна, защото руският вратар Игор Акинфеев беше изгонен с два бързи жълти картона за разправия със съдията.

Реал обаче вече нямаше време да се възползва.

Неочакваните три точки на ЦСКА означават, че "армейците" повеждат в група G с 4 т. Следват Рома и Реал с по 3 т. Днес Рома разби Виктория Пилзен с 5:0 у дома с хеттрик на Един Джеко.