Това вече е прекалено: И Кавани под въпрос за Манчестър Юнайтед

Единсон Кавани напусна терена принудително преди края на първата част срещу Бордо Снимка: Getty Images

Ситуацията в Пари Сен Жермен стана още по-неприятна преди първия осминафинален сблъсък от Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед.

След контузията на Неймар, която го извади и от двата мача срещу „червените дяволи“, ПСЖ може да бъде и без втори представител на нападателното си трио.

Единсон Кавани е под въпрос за двубоя на „Олд Трафорд“ във вторник вечер, след като напусна терена още през първото полувреме срещу Бордо в събота вечер, секунди след като отбеляза победното попадение в 42-рата минута от дузпа за минималното 1:0.

Старши-треньорът Томас Тухел изчака края на първата част, за да види какво е състоянието на нападателя и чак в началото на втората направи смяната, пускайки в игра Килиан Мбапе.

„Нямам добри новини – каза Тухел на пресконференцията след края на мача. – Не е големият мускул, но, все пак, щом напускаш терена преди почивката, значи е сериозно. Със сигурност, не е добър знак.

Сега трябва да променим цялата стратегия за мача срещу Манчестър Юнайтед. Вече загубихме Ней. Твърде много е. Това са класни играчи, които ще отсъстват в решаващи мачове. Не разполагаме с втори Еди или с втори Неймар. Но аз имам доверие в останалите си футболисти.“

Първият сблъсък между Юнайтед и ПСЖ е на 12 февруари на „Олд Трафорд“, а реваншът в Париж – на 6 март.

„Червените дяволи“ записаха десета победа под ръководството на Оле Гунар Солскяер, побеждавайки с класическото 3:0 Фулъм в събота. Норвежецът все още е непобеден в 11-те си мача начело на Юнайтед, но двубоят срещу ПСЖ във вторник вечер, без съмнение, ще е най-сериозният тест пред него като мениджър в „Театъра на мечтите“.