Байерн не прости на 10 от Бешикташ

Мюлер се отчете с два гола за разгрома, в края Левандовски също вкара два

Байерн Мюнхен разгроми Бешикташ с 5:0 на "Алианц Арена" и още преди реванша срещу турците си осигури участие на 1/4-финалите в Шампионската лига.

Гостите останаха с човек по-малко още в 16-ата минута, когато Домагой Вида спъна оставащия сам срещу вратаря Левандовски и беше изгонен с директен червен картон. Бешикташ обаче не се отказа и малко по-късно Вагнер Лав пропусна от чиста позиция.

Байерн обаче също ставаше все по-опасен. В 31-ата минута Матс Хумелс стреля с глава отблизо и Фабри някак успя да извади топката с една ръка. После отново турците показаха зъби и Куарешма развинти Хумелс, за да стреля силно във вратарския ъгъл и да принуди Улрайх да показва рефлекса си.

Все пак в 43-ата минута логичното се случи. Кингсли Коман направи пробив отляво и пусна към Алаба, а той продължи към Томас Мюлер, който със съвсем лек удар прекара топката между краката на Фабри - 1:0 за баварците.

През второто полувреме домакините разпиляха съперника и след няколко пропуска удвоиха в 53-ата минута с гол на Кингсли Коман, възползвал се от пас на Левандовски.

В 66-ата минута Томас Мюлер засече центриране отдясно и отбеляза отново за 3:0. В края с два гола се отчете и Левандовски, който първо довкара за 4:0 след спасен удар на Хумелс, а после оползотвори пас на Мюлер за крайното 5:0.