Борусия се сгромоляса, Лион излъга ЦСКА

Махмуд Дахуд и останалите от Борусия бяха неприятно изненадани от Залцбург Снимка: Getty Images
Махмуд Дахуд и останалите от Борусия бяха неприятно изненадани от Залцбург

Борусия Дортмунд се провали в домакинството си на Залцбург и загуби с 1:2 в първи 1/8-финал от Лига Европа.

На "Сигнал Идуна Парк" австрийците шокираха определяния за фаворит за трофея съперник и дръпнаха с 2:0 с два гола на Валон Бериша в началото на второто полувреме.

Той откри от доста спорна дузпа в 49-ата минута, а в 56-ата удвои от границата на наказателното поле.

В 62-ата минута Андре Шюрле върна един гол за Борусия, но това не беше достатъчно и жълто-черните ще гонят обрат в реванша.

В друг от ранните мачове тази вечер Лион се наложи с 1:0 като гост над ЦСКА Москва и се приближи до участие на 1/4-финалите.

Марсело вкара победния гол в 68-ата минута след центриране от корнер и донесе победата на французите. Георги Миланов беше титуляр за домакините и игра до 73-ата минута.

По същото време Атлетико Мадрид си свърши работата още в първия мач срещу Локомотив Москва и надделя с 3:0 като домакин.

Попадения на Саул, Диего Коща и Коке донесоха успеха за още един от фаворитите в турнира.