Борусия се сгромоляса, Лион излъга ЦСКА

08.03.2018, 22:08 (обновена 08.03.2018, 22:43)
Махмуд Дахуд

Махмуд Дахуд и останалите от Борусия бяха неприятно изненадани от Залцбург

Борусия Дортмунд се провали в домакинството си на Залцбург и загуби с 1:2 в първи 1/8-финал от Лига Европа.

На "Сигнал Идуна Парк" австрийците шокираха определяния за фаворит за трофея съперник и дръпнаха с 2:0 с два гола на Валон Бериша в началото на второто полувреме.

Той откри от доста спорна дузпа в 49-ата минута, а в 56-ата удвои от границата на наказателното поле.

В 62-ата минута Андре Шюрле върна един гол за Борусия, но това не беше достатъчно и жълто-черните ще гонят обрат в реванша.

В друг от ранните мачове тази вечер Лион се наложи с 1:0 като гост над ЦСКА Москва и се приближи до участие на 1/4-финалите.

Марсело вкара победния гол в 68-ата минута след центриране от корнер и донесе победата на французите. Георги Миланов беше титуляр за домакините и игра до 73-ата минута.

По същото време Атлетико Мадрид си свърши работата още в първия мач срещу Локомотив Москва и надделя с 3:0 като домакин.

Попадения на Саул, Диего Коща и Коке донесоха успеха за още един от фаворитите в турнира.

Oще: андре шюрле  атлетико  атлетико мадрид  борусия  борусия дортмунд  валон бериша  георги миланов  диего коща  залцбург  коке  лига европа  лион  локомотив москва  марсело  махмуд дахуд  рб залцбург  саул нигес  сгромоляса  цска москва