Славия изтръгна страхотна победа в Лига Европа

Героят от финала за Купата на България Георги Петков стана най-възрастният български футболист, участвал в евротурнирите - на 42 години и 4 месеца Снимка: lap.bg

Славия записа успешно начало на тазгодишното си участие в Лига Европа и победи финландския Илвес Тампере с 1:0 като гост.

С гол на Момчил Цветанов 10 минути преди края "белите" взеха предимство преди реванша срещу финландците на българска земя на 19 юли.

В доста оспорван сблъсък, който Славия изигра изцяло със състав от български футболисти, първото положение беше за домакините, но Георги Петков се намеси добре.

Почти веднага след това Карабельов уцели гредата за носителите на Купата на България. В 26-ата минута Милен Гамаков вкара топката във вратата, но попадението не беше зачетено заради засада.

В края на полувремето отново Петков спаси вратата на Славия, в 62-ата минута стражът се отчете с още едно спасяване.

В 71-ата минута гостите също се отчетоха с пропуск чрез Йомов, но в 80-ата минута вече поведоха.

Галин Иванов изведе Момчил Цветанов, който със силен удар простреля вратаря за 1:0.

Така Славия има много добри шансове да отстрани съперника и да се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа.