Арсенал се разходи за класика в Швеция, Батшуай отново герой за Борусия

15.02.2018, 22:17 (обновена 16.02.2018, 11:43)
начо монреал

Монреал вкара поредния си гол в последно време, а Арсенал нямаше проблеми в Швеция

Арсенал безпроблемно победи с 3:0 Йостерсунд при гостуването си в Швеция.

Така "артилеристите" на практика могат да се считат за сигурни 1/8-финалисти в Лига Европа още преди реванша на "Емирейтс". Домакините ги улесниха с груби грешки в началото и още в 13-ата минута Начо Монреал откри при добавка, след като вратарят на Йостерсунд изпусна топката в краката му.

В 24-ата минута Папаянопулос си вкара автогол след изстрел на Мхитарян, а в 58-ата минута Йозил се възползва от пас на арменеца и направи 3:0.

В самия край на срещата Йостерсунд получи дузпа за нарушение на Бейерин, но Оспина спаси удара на Петерсон и запази суха мрежа.

Далеч по-интересно беше в друг от 1/16-финалите в Лига Европа, в който Борусия Дортмунд победи с 3:2 Аталанта като домакин.

Андре Шюрле откри за жълто-черните след половин час игра, в началото на второто полувреме обаче два бързи гола на Йосип Иличич обърнаха резултата до 2:1 в полза на италианците.

За пореден път в герой за Дортмунд се превърна Миши Батшуай, който първо изравни за 2:2 в 65-ата минута, а в 90-ата минута вкара и победния гол за своите.

Oще: автогол  андре шюрле  арсенал  артилеристите  аталанта  борусия  борусия дортмунд  герой  давид оспина  дортмунд  дузпа  йосип иличич  йостерсунд  класика  лига европа  месут йозил  миши батшуай  начо монреал  разходи  топчиите  хенрик мхитарян  швеция