Арсенал се разходи за класика в Швеция, Батшуай отново герой за Борусия

Монреал вкара поредния си гол в последно време, а Арсенал нямаше проблеми в Швеция

Арсенал безпроблемно победи с 3:0 Йостерсунд при гостуването си в Швеция.

Така "артилеристите" на практика могат да се считат за сигурни 1/8-финалисти в Лига Европа още преди реванша на "Емирейтс". Домакините ги улесниха с груби грешки в началото и още в 13-ата минута Начо Монреал откри при добавка, след като вратарят на Йостерсунд изпусна топката в краката му.

В 24-ата минута Папаянопулос си вкара автогол след изстрел на Мхитарян, а в 58-ата минута Йозил се възползва от пас на арменеца и направи 3:0.

В самия край на срещата Йостерсунд получи дузпа за нарушение на Бейерин, но Оспина спаси удара на Петерсон и запази суха мрежа.

Далеч по-интересно беше в друг от 1/16-финалите в Лига Европа, в който Борусия Дортмунд победи с 3:2 Аталанта като домакин.

Андре Шюрле откри за жълто-черните след половин час игра, в началото на второто полувреме обаче два бързи гола на Йосип Иличич обърнаха резултата до 2:1 в полза на италианците.

За пореден път в герой за Дортмунд се превърна Миши Батшуай, който първо изравни за 2:2 в 65-ата минута, а в 90-ата минута вкара и победния гол за своите.