Дортмунд изуми Европа с 4:0 над Атлетико Мадрид

Борусия продължава сензационното си представяне и показва резултатност и в Европа - този път срещу един от тимовете с най-солидна защита Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд постигна нова гръмка победа - този път впечатляващо 4:0 над Атлетико Мадрид в Шампионската лига.

Това е седми пореден успех за жълто-черните, които водят в Бундеслигата, а вече са еднолично на върха и в група А на Шампионската лига с 9 т.

Борусия даже беше без хитовия си стрелец Пако Алкасер, който не успя да се възстанови напълно от контузия и затова не взе участие.

Аксел Витсел откри в 38-ата минута с удар по земя от дъгата на наказателното поле, който рикошира и излъга Ян Облак. В 73-ата минута Рафаел Герейро удвои след центриране на Хакими, а 10 минути по-късно при контраакция отново Хакими асистира, този път на Санчо, който направи 3:0.

Минута преди края Герейро отбеляза втория си гол след подарък от Филипе Луис, предоставил му любезно топката пред вратата.

Така Борусия вече има 9 т., а Атлетико остава на второ място с 6. Брюж и Монако завършиха 1:1 по-рано днес и имат по една точка в групата.