Арсенал проби Звезда в края, Мъри и Астана громят

19.10.2017, 21:57 (обновена 19.10.2017, 22:21)
Цървена звезда - Арсенал 0:1

Оливие Жиру се прояви с още един победен гол за Арсенал

С паметен гол на Оливие Жиру Арсенал спечели с 1:0 гостуването на Цървена звезда в група "H" на Лига Европа.

Пет минути преди края Жиру стреля от въздуха с гръб към вратата и намери горния десен ъгъл. Така "топчиите" събраха пълен актив от 9 точки от трите си мача в групата, а Цървена звезда има 4 т. и дели второто място с БАТЕ Борисов.

В група "А" воденият от Станимир Стоилов Астана записа значим успех с 4:0 над Макаби Тел Авив.

По два гола на Твумаси (33-а минута от дузпа и 42-а) и Кабананга (47-а и 52-а) донесоха най-изразителния успех на Астана в евротурнирите. С победата казахстанският тим събра 4 т. в групата и заема третото място, но запазва шансове за класиране.

Oще: арсенал  астана  група  класиране  лига европа  макаби тел авив  мъри  оливие жиру  станимир стоилов  топчиите  цървена звезда