Арсенал и съдията не можаха да пречупят Атлетико

Гризман се превърна от грешник в герой и донесе равенството на своя тим Снимка: Getty Images
Гризман се превърна от грешник в герой и донесе равенството на своя тим

Арсенал стигна само до 1:1 с Атлетико Мадрид на своя "Емирейтс" в първи полуфинал от Лига Европа.

Резултатът е разочароващ за домакините, тъй като те играха с човек повече в почти целия мач и се радваха на тотална доминация, но отбелязаха само веднъж и допуснаха изравняване към края.

Играчите на Арсен Венгер натиснаха от самото начало и още в 6-ата минута Александър Лаказет направи първия от многото си пропуски, а малко по-късно Ян Облак спаси негов удар.

В 10-ата минута реферът се престара и показа пресилен втори жълт картон на Шиме Вършалко от гостите. Диего Симеоне полудя от гняв на резервната скамейка на Атлетико и малко по-късно също беше изгонен от съдията.

"Артилеристите" наложиха тотален натиск, но не успяваха да вкарат, а Облак беше стабилен на вратата си. В 38-ата минута Атлетико организира опасна контраатака, при която Оспина изби удара на Гризман.

През втората част мачът продължи да се играе на една врата и в 61-ата минута голът най-сетне падна.

Гризман сгреши пред наказателното си поле, Лаказет за пореден път спечели въздушен двубой и този път ударът му с глава беше точен след центриране на Уилшър - 1:0 за Арсенал.

Атлетико обаче продължи да се защитава храбро и не допусна ново попадение. В 82-ата минута гостите използваха и своя голям шанс.

Тогава Косчелни не успя да изчисти една дълга топка, Антоан Гризман я пое и стреля. Оспина се справи при първия си удар, но Гризман вкара с външен фалц при добавката - 1:1.

Три минути преди края Облак направи феноменално спасяване при удар с глава на Рамзи и запази равенството.

Така "дюшекчиите" измъкнаха добър резултат с гол на чужд терен, а всичко ще се решава в реванша на 3 май.