Меси разстреля Челси и изпрати Барселона на 1/4-финалите

14.03.2018, 23:27 (обновена 14.03.2018, 23:50)
Барселона - Челси 3:0

Преди двата мача от осминафиналите, Челси беше най-неудобният съперник за Лео Меси, но сега вече не е така. Този път геният осигури всички голове за отбора си срещу "сините" и прати Барса на четвъртфинал

Барселона отнесе Челси с 3:0 на „Камп Ноу" и по категоричен начин се класира за 1/4-финалите от Шампионската лига.

След 1:1 в първия мач на „Стамфорд Бридж", днес Барса не остави съмнения, че е по-добрият тим, а Лионел Меси изигра поредния фамозен мач за отбора си и записа два гола и една асистенция.

Челси не игра толкова лошо, колкото подсказва резултатът, но не успя да се възползва от положенията си, удари и две греди, докато домакините нанесоха своите удари в най-важните моменти.

Меси откри още в 3-ата минута след бърза атака на Барса, завършена от аржентинеца под плонжа на Куртоа.

В 6-ата минута Тер Щеген спаси удар на Уилиан, впоследствие беше стабилен и при още един удар към вратата си. В 21-ата минута Меси отне на Фабрегас в центъра и направи страхотен пробив, след което изведе идеално Усман Дембеле.

От чиста позиция Дембеле отправи силен шут и не сбърка - 2:0 за Барселона.

Към края на полувремето Челси създаде три добри ситуации да намали изоставането си, но първо Тер Щеген спаси изстрел на Алонсо отблизо, а после Канте не шутира точно от добра позиция, тъй като с Фабрегас си попречиха.

В последните секунди на първата част Маркос Алонсо стреля отлично от фаул, но топката се отби от гредата.

В 54-ата минута Куртоа сгреши елементарно и подари топката на Суарес, но после спаси удара на уругваеца.

В следващите минути Челси направи няколко добри атаки, но се проваляше при последния пас, а Барса нанесе и третия си удар.

В 63-ата минута Меси отново мина покрай трима противникови играчи и отбеляза между краката на Куртоа за 3:0.

До края мачът просто се доиграваше, макар че Барселона можеше да вкара още, ако Куртоа не беше успял да избие с една ръка изстрел на Паулиньо с глава. Минута преди края Челси удари втората си греда чрез Антонио Рюдигер, но надеждите на „сините" вече бяха угаснали.

Oще: асистенция  барса  барселона  вилиан  голове  греда  изпрати  лео меси  лионел меси  маркос алонсо  между краката  меси  осминафинал  пропуски  разстреля  реванш  сеск фабрегас  сините  тибо куртоа  уилиан  усман дембеле  челси  четвъртфинал  шампионска лига