Сбогом, BBC, здравейте, Асенсио и Лукас: 5 извода след Байерн - Реал 1:2

26.04.2018, 00:18 (обновена 29.04.2018, 08:57)

1 от 6 снимки Назад Напред

Лукас Васкес и Марко Асенсио

Реал може да играе силно или слабо в Шампионската лига, но това изглежда няма голямо значение: отборът неизменно побеждава. Ето пет основни извода от победата вчера срещу Байерн...

Реал Мадрид продължава да побеждава в Шампионската лига и надви с 2:1 Байерн Мюнхен като гост в първата фаза от полуфиналите на турнира.

С голове на Марсело и Марко Асенсио "белия балет" взе предимство преди реванша на свой терен и изглежда близо до финала в Киев.

Йошуа Кимих откри резултата за домакините през първото полувреме, но те допуснаха изравняване в края на частта, а след почивката и пълен обрат. Байерн създаде множество положения, които пропиля, а статистиката сочи сериозно предимство на баварците в мача.

Реал обаче се измъкна, благодарение на висока ефективност и на някои важни намеси на Кейлор Навас.

Звездата Кристиано Роналдо не успя да се разпише след 11 поредни срещи от Лигата, в които беше вкарвал.

През второто полувреме негов гол беше отменен заради игра с ръка и затова той не успя да продължи невероятната си серия, но въпреки това постави нов рекорд: за играч с най-много победи в турнира.

Снощи беше неговият 96-и успех в надпреварата, с който Роналдо задмина бившия страж на Реал Икер Касияс.

Какво научихме за двата тима от тази победа на Реал и какви са шансовете на Байерн в реванша?

Четете в галерията с 5 извода от Байерн - Реал 1:2.

Oще: bbc  алианц арена  баварците  байерн  байерн мюнхен  белия балет  бернабеу  би би си  гарет бейл  доминация  ефективност  защита  зинедин зидан  йошуа кимих  карим бензема  кейлор навас  контузени  контузии  кралете  крила  кристиано роналдо  лукас васкес  марко асенсио  марсело  нападателно трио  обяснения  положения  полуфинал  пред гола  пренебрегнати  принудителни смени  пропуски  първи мач  реал  реал мадрид  реванш  резерви  роберт левандовски  рухне  треньор  фактори  франк рибери  характер  шампионска лига  шансове  ювентус  юп хайнкес