Нощта на сензациите продължи със загуби на Манчестър Юнайтед и Ювентус

Пол Погба поставя под въпрос отсъждане на Георги Кабаков по време на срещата Снимка: Getty Images
Пол Погба поставя под въпрос отсъждане на Георги Кабаков по време на срещата

Нощта на сензациите в Шампионската лига продължи със загуби на Манчестър Юнайтед и Ювентус в последните им мачове от група H.

"Червените дяволи" загубиха с 1:2 от Валенсия на "Местая" в двубой, ръководен от българска съдийска бригада с главен съдия Георги Кабаков. Ювентус загуби също с 1:2 гостуването на Йънг Бойс в Швейцария.

Двата европейски гранда обаче вече си бяха осигурили класирането в следващата фаза и не играха с оптималните си състави.

Валенсия откри резултата с гол на Карлос Солер в 17-ата минута. В началото на второто полувреме Фил Джоунс си вкара автогол за 2:0 в нескопосан опит да изчисти топката пред връхлитащия Батшуай.

Три минути преди края Маркъс Рашфорд върна едно попадение за гостите, но като цяло Юнайтед за пореден път разочарова.

По същото време Ювентус претърпя крах срещу Йънг Бойс, въпреки че от първата минута беше заложил на основни фигури като Роналдо, Манджукич, Бонучи и Пянич.

В 28-ата минута Алекс Сандро сгреши и после направи дузпа срещу Нгамалеу в наказателното поле. Гийом Оаро отбеляза от бялата точка първия си гол за вечерта.

В 68-ата минута Оаро преодоля Бонучи и с хубав удар се разписа повторно, а домакините дръпнаха с 2:0.

Резервата Пауло Дибала направи 1:2 десетина минути преди края, а после гол на Юве беше отменен.

Загубите на лидерите не промениха крайното подреждане в групата. Ювентус завършва начело с 12 т., следван от Манчестър Юнайтед с 10.

Валенсия събра 8 т. и продължава в Лига Европа, а Йънг Бойс отпада с 4 т.