Лудогорец накара чудото да изглежда възможно, но дяволът е в детайлите | webcafe.bg

29.09.2016, 02:14 (обновена 01.10.2016, 10:07)

1 от 7 снимки Назад Напред

лудогорец 2016

1. Победата не изглеждаше нещо невъзможно

Голямото постижение на Лудогорец: направи така, че спечелването на точка или дори три срещу Пари Сен Жермен да не изглежда като някакво чудо. Особено през първото полувреме изненадата изглеждаше на една ръка разстояние. Изглеждаше като нещо логично и заслужено, ако мачът беше продължил по същия начин.

Както и в миналия двубой от групата срещу Базел, Лудогорец показа безмилостна ефективност, вкара още при първия си по-добър шанс да обстрелва противниковата врата, и след това продължи мача с ясна идея в играта.

На пръв поглед се случи нещо логично и предвидимо. Един от най-скъпите отбори в света дойде в София и макар и с известни трудности, победи българския шампион Лудогорец.

Кавани на два пъти и Матюиди донесоха трите гола при 3:1 за ПСЖ, а за домакините вкара Натанаел.

Маститият Пари Сен Жермен с най-големите си звезди за стотици милиони евро, нерядко изглеждаше уязвим и несигурен, а през първото полувреме - изнервен и безидеен в атака.

Очевидно отборът не е в добро състояние, а треньорът Унай Емери се нуждае от повече време, за да наложи идеите си за играта. Но за нас по-важното е, че Лудогорец отново остави положителни впечатления и трябва да се отдаде заслуженото на българите.

Проблемите на ПСЖ по никакъв начин не омаловажават поредното добро представяне на „орлите" на най-голямата футболна сцена.

А за постигането на изненада не достигнаха съществени детайли в точните моменти.

Какви точно? Ето 7 извода от снощния мач на „Васил Левски".

Вижте ги в галерията.

Oще: анализ  георги дерменджиев  грешка  група  групова фаза  детайли  дузпа  дяволът е в детайлите  загуба  защита  изводи  изненада  изхвърляне  кирил домусчиев  класиране  козмин моци  контраатака  лудогорец  моци  натанаел  опит  пари сен жермен  полувреме  представяне  псж  рухване  спад  тактика  тактическа дисциплина  трето място  унай емери  цел  чудо  шампионска лига