Манчестър Сити отказа Базел за едно полувреме

Гюндоган се разписа на два пъти, а беше близо и до хеттрик. Като цяло, Сити нямаше нужда да показва най-доброто, за да откаже съперника Снимка: Getty Images

Манчестър Сити си осигури класирането за 1/4-финалите в Шампионската лига още при първия сблъсък с Базел.

„Гражданите" спечелиха с 4:0 гостуването си на „Сант Якоб Парк", и то без да се вложат на 100%, а три гола през първото полувреме предрешиха изхода от сблъсъка.

Домакините започнаха добре и направиха нелоши атаки, но пуснаха леки попадения. В 14-ата минута Илкай Гюндоган откри с глава след корнер, а 4 минути по-късно Бернардо Силва елегантно прехвърли Вацлик за 2:0.

В 23-ата минута Серхио Агуеро отправи безпощаден удар от дъгата на наказателното поле и покачи на 3:0.

През второто полувреме гостите бързо записаха още един гол на сметката си. В 53-ата минута Гюндоган вкара второто си попадение, този път с много красив параболичен удар, който не остави шансове на Вацлик - 4:0.

Впоследствие Пеп Гуардиола замени Де Бройне и Стърлинг, а Сити доста свали оборотите. Базел имаше няколко ситуации пред Едерсон, а в най-чистата от тях Оберлен не намери вратата с глава.

15 минути преди края Гюндоган можеше да запише хеттрик, но Вацлик спаси удара му. Все пак четирите гола преднина за „гражданите" правят предстоящия реванш на „Етихад" протоколен.