Магически гол на Рууни в САЩ (видео) | sportcafe.bg

Магически гол на Рууни в САЩ (видео)

01.04.2019, 11:54 (обновена 01.04.2019, 12:01)

Уейн Рууни отбеляза магически гол от пряк свободен удар за победата на Ди Си Юнайтед с 2:1 над Орландо Сити като гост.

Ди Си е без загуба от началото на новия сезон, като има три победи и едно равенство. Тимът на Бен Олсен е лидер в Източната конференция, като има равен брой точки с Калъмбъс Крю – по 10, но е с по-добра голова разлика и мач по-малко.

Рууни отбеляза гола в 30-ата минута и направи резултата 2:0, преди Дом Дуайър, който извърши фаула, от който падна гола на англичанина, да оформи крайното 2:1 в 63-тата. За Орландо 78 минути на терена прекара бившият съотборник на Рууни в Манчестър Юнайтед Нани.

Интересна дискусия се разрази обаче след двубоя. Орландо пусна видео, в което показва, че нарушението, от което Рууни отбеляза, е отсъдено, без да има контакт.

Последваха спорове дали свободният удар е трябвало да бъде пряк, или непряк, но правилата казват ясно, че пряк свободен удар се отсъжда както при контакт, така и при липсва на такъв – ако противниковият футболист се опита да ритне играча с топката.

В допълнение пряк свободен удар се дава и при необмислено влизане, отново без значение дали има контакт, или не.

Oще: 2018/19  видео  гол  ди си юнайтед  дс юнайтед  млс  орландо сити  пряк свободен  сащ  уейн рууни