Да си припомним: Великият хеттрик на Димитър Бербатов срещу Ливърпул | sportcafe.bg

Да си припомним: Великият хеттрик на Димитър Бербатов срещу Ливърпул

09.03.2018, 18:38 (обновена 10.03.2018, 09:47)

Седем години и половина по-късно още помним, сякаш беше вчера, онзи велик мач между Манчестър Юнайтед и Ливърпул на 19 септември 2010 г.

„Червените дяволи“ прекършиха големия си съперник с 3:2, а Димитър Бербатов завинаги записа името си със златни букви в историята на тима от „Олд Трафорд“, отбелязвайки и трите гола за Юнайтед.

Бербатов даде аванс в края на първото полувреме, а малко след началото на второто заби онзи магически гол със задна ножица във вратата на Пепе Рейна за 2:0. След това Стивън Джерард също вкара два, за да изравни резултата, но шест минути преди края отново Бербатов се извиси и с глава донесе паметния успех за Юнайтед.

Манчестър Юнайтед триумфира с титлата в края на сезон 2010/11, а Димитър Бербатов подели „Златната обувка“ с Карлос Тевес за голмайстор №1 през кампанията, като и двамата отбелязаха по 20 попадения.

Българските фенове на футбола и привържениците на „червените дяволи“ ще помнят още дълго този мач и хеттрика на Бербатов. А някои от нас няма да го забравят никога.

Преди двубоя между Юнайтед и Ливърпул в събота нека си припомним още веднъж онзи велик момент. Вижте видеото горе.

Oще: 2010/11  2017/18  видео  висша лига  висша лига 30  дерби  ливърпул  манчестър юнайтед  хеттрик