УЕФА ще накаже Бешикташ заради котката, феновете на Байерн я избраха за играч на мача

Мяу!
Мяу!

УЕФА ще глоби Бешикташ за навлизането на котката на терена по време на двубоя срещу Байерн Мюнхен.

Баварците спечелиха и реванша с 3:1 и с общ резултат 8:1 се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Реферът Майкъл Оливър спря играта в 49-ата минута, когато рижата котка нахлу на терена на „Водафон Парк“, заради което турският клуб ще отнесе глоба от УЕФА.

Официално Европейската футболна централа ще повдигне обвинение срещу Бешикташ заради „недостатъчно добра организация“, а турците ще трябва да платят и допълнителна глоба заради феновете си, които хвърляха различни предмети на терена и „са блокирали стълбите“.

Дисциплинарната комисия на УЕФА ще разгледа случая на 31 май.

Медждувременно, Байерн Мюнхен отново доказа, че е един от клубовете, които поддържат най-добре профилите си в социалните мрежи.

Баварците пуснаха анкета в Twitter, в която феновете да изберат играча на мача. Байерн включи и котката като възможен отговор, а цели 81% от гласувалите общо 21 135 души избраха именно нея.