Пике очаква бейби бум: Ще падне много любов

Ако предположението на Пике се сбъдне, в болниците в Барселона ще падне голямо крещене към края на годината Снимка: Getty Images

Жерар Пике очаква феновете на Барселона да отпразнуват знаменития обрат от 0:4 в първия мач до 6:5 в общия резултат срещу Пари Сен Жермен с „много правене на любов“.

Бранителят на каталунците предупреди местните болници да наемат допълнително лекари и медицински сестри и да очакват бейби бум след 9 месеца, благодарение на чудото, което сътвори Барселона на „Камп Ноу“ в сряда вечер.

А имайки предвид, че част от феновете останаха на трибуните 30 минути след последния съдийски сигнал, пеейки, все още под влиянието на емоциите от невероятния обрат, Пике може и да не е много далеч от истината.

„Болниците трябва да наемат повече сестри в следващите 9 месеца, защото тази вечер ще се прави много любов“, каза щастливият Пике след мача.

(Дръж се, Шакира!)

Барселона стигна до сензационното 6:1, благодарение на три късни гола.

Първо – бомбен изстрел на Неймар от пряк свободен удар в 88-ата направи резултата 4:1. След това отново бразилецът се разписа от измислената дузпа, свирена за нарушение срещу Луис Суарес.

Героят, който донесе победата обаче, бе резервата Серхи Роберто, забивайки топката в мрежата на трагичния Трап, благодарение а брилянтен пас зад отбраната на ПСЖ на Неймар.