Не е смешно, Жозе: Де Хеа ми е трети вратар

Навременна шега от страна на Моуриньо Снимка: Getty Images
Навременна шега от страна на Моуриньо

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо се пошегува, че Давид де Хеа е едва третият му избор за вратар, след Серхио Ромеро и Жоел Перейра.

27-годишният испанец изравни рекорда по най-много спасявания – 14, при победата на „червените дяволи“ над Арсенал с 3:1 през уикенда и ще получи почивка в последния мач на Юнайтед от Шампионската лига – срещу ЦСКА Москва във вторник вечер на „Олд Трафорд“.

Така Серхио Ромеро отново ще застане на вратата, както го прави в Европа от пристигането на Моуриньо в Юнайтед, а Жоел Перейра ще седне на пейката.

Разбира се, така, извадени от контекста, думите на Специалния звучат налудничаво, но все пак Жозе обясни какво искаше да каже.

Запитан дали е работил или се е изправял срещу по-добър вратар от Де Хеа, Моуриньо даде доста добър отговор: „Да, Ромеро Защото той ще играе срещу ЦСКА, а винаги моят вратар е най-добрият в света. Така че Давид остава третият най-добър.

Ромеро е №1, Жоел е №2, а Давид е третият най-добър.“

Де Хеа ще получи заслужена почивка, въпреки че математически Юнайтед все още не си е осигурил класирането за 1/8-финалната фаза, но поне точка срещу „армейците“ ще им осигури първото място в група А.

На Юнайтед му предстои градско дерби с лидера във Висшата лига Сити през уикенда, а Моуриньо отказа да обсипва Де Хеа с повече суперлативи, описвайки представянето му с: „Много добро. Много, много добро. През целия сезон много добро.“