12.12.2015, 21:32 (обновена 12.12.2015, 21:39)

1 от 3 снимки Назад Напред

Борнемут - Юнайтед 2:1

Директен гол от корнер шокира Де Хеа рано-рано в двубоя

Борнемут победи Манчестър Юнайтед с 2:1 у дома и във втори пореден кръг взе скалпа на един от грандовете, след като в миналия победи Челси насред „Стамфорд Бридж”.

Абсолютният дебютант във Висшата лига не само победи, но и надигра рекордьора по титли в елита на Англия.

Страхотен гол на Джуниор, директно от корнер, даде аванс още във втората минута на „черешките”.

Юнайтед излезе с изключително експериментален състав поради множеството контузии в отбора, като в отбрана започнаха Варела, Макнеър, Бортуик-Джаксън и Карик.

Въпреки проблемите с почти цял един отбор контузени и наказани, Юнайтед успя да се върне в двубоя с гол на Маруан Фелайни в средата на първата част.

След изравнителния гол на гостите, отново Борнемут бе по-опасният отбор. Малко след почивката, Джошуа Кинг отново изведе домакините напред в резултата с гол, който се оказа и победен.

Глен Мъри на два пъти можеше да направи победата на Борнемут и по-изразителна, но английският нападател не успя да се разпише.

Победата изкачи Борнемут на 14-ата позиция, като отборът на Еди Хау вече има 16 точки, докато Юнайтед остава четвърти – с 29.

Oще: борнемут  висша лига  висша лига 16 2015  глен мъри  давид де хеа  джошуа кинг  джуниор станислас  еди хау  луис ван гаал  майкъл карик  манчестър юнайтед  маруан фелайни  пади макнеър