Ново страхотно шоу под снега на „Анфийлд”

Ливърпул и Арсенал направиха още един мач за историята
Роберто Фирмино наниза два гола за мърсисайдци
Оливие Жиру пък отговори с два за лондончани. В крайна смета, двубоят завърши 3:3 и двата отбора поделиха точките.
Манчестър Сити отново не успя да победи Евертън. След като загуби с 1:2 от „карамелите” за Купата на лигата, сега „гражданите” взеха само точка у дома след 0:0.
Челси допусна изравняване на два пъти за 2:2 срещу УБА на „Стамфорд Бридж”, а Диего Коща отново не бе от най-спокойните на терена.
Страхотният гол на Робърт Хут с глава донесе минимален успех на Лестър на „Уайт Харт Лейн”, който изравни „лисиците” с лидера в класирането Арсенал.

След страхотното 3:3 между Нюкасъл и Манчестър Юнайтедвъв вторник, станахме свидетели и на нова анфийлдска класика. При обилен валеж в добавеното време Ливърпул измъкна точка при домакинството си на Арсенал, благодарение на гол на Джо Алън в последните секунди за 3:3.

Роберто Фирмино откри резултата за домакините още в 10-ата минута, но четири по-късно Рамзи изравни. Отново Фирмино в 19-ата даде аванс на мърсисайдци, но Арсенал отново се върна, благодарение на Оливие Жиру шест по-късно.

10 минути след началото на втората част, Жиру даде аванс на „артилеристите” за първи път през вечерта с втория си гол в срещата.

В края на двубоя Ливърпул натисна. Юрген Клоп дори пусна новото попълнение Стивн Колкър като нападател, а Венгер реши да се брани и извади Йозил, пускайки Артета.

В последните секунди на редовното, Джо Алън, който също се появи от скамейката, реализира за крайното 3:3, разписвайки се след пас на третата смяна Кристиан Бентеке.

Въпреки равенството, Арсенал остава начело с 43 точки, но е пред Лестър само благодарение на по-добрата си голова разлика. „Лисиците” стигнаха до ценен успех на „Уайт Харт Лейн” с 1:0 след гол на Роберт Хут, който засече с глава центриране от корнер на Фукс.

Манчестър Сити направи нова грешна стъпка, завършвайки 0:0 срещу Евертън, а Челси на два пъти допусна изравняване у дома срещу Уест Бромич Албиън и взе само точка след 2:2.

„Гражданите” остават на третата позиция, на три точки от двата лидера. Тотнъм е четвърти с 36. Челси все още не може да направи желания скок към топ 4 и остава 14-и с 24.

Съндърланд победи Суонси като гост с 4:2, Стоук срази Норич у дома с 3:1, а Саутхемптън взе чист успех с 2:0 над Уотфорд у дома.

Победата доближи „черните котки” на точка от Суонси, но Съндърланд все още е в опасната зона. Стоук вече е седми с 32, на четири от топ 4.