Феноменален гол на Вилиан измъкна Челси срещу Нюкасъл | sportcafe.bg

Феноменален гол на Вилиан измъкна Челси срещу Нюкасъл

12.01.2019, 21:15 (обновена 12.01.2019, 21:28)
Вилиан и Педро

Вилиан и Педро с голове за "сините"

Челси постигна трудна победа с 2:1 като домакин на Нюкасъл. По този начин тимът на Маурицио Сари дръпна с шест точки пред Арсенал в битката за Топ 4, след като „артилеристите“ загубиха гостуването си на Уест Хем по-рано днес.

Педро откри резултата още в деветата минута. Давид Луис изпрати прекрасен 30-метров диагонален пас, Педро се измъкна зад отбраната и с техничен удар прехвърли вратаря Дубравка.

„Свраките“ се върнаха в мача пет минути преди края на първата част от статично положение. Киърън Кларк изравни с глава, засичайки центриране на Мат Ричи от корнер, вклинявайки се между Рюдигер и Луис, като и двамата централни защитници имаха вина за гола.

Малко след началото на второто полувреме Челси стигна до победното попадение. Еден Азар, който отново бе използван в ролята на фалшива деветка, събра шест човека около себе си и по този начин освободи Вилиан. Белгиецът пусна топката към него, Вилиан направи две три докосвания, с които си отвори пространство и с феноменален изстрел по диагонала отново даде аванс на „сините“.

Преднината на домакините се запази до края и Челси спечели важни три точки. „Сините“ имат вече 47, на една зад третия Тотнъм, който е домакин на Манчестър Юнайтед в неделя.

Междувременно, Нюкасъл продължава битката си за оцеляване. Тимът на Рафа Бенитес е 18-и със също толкова точки, на една зад Кардиф и Саутхемптън, които обаче са над чертата.

Oще: 2018/19  вилиан  висша лига  еден азар  нюкасъл  педро  челси