Моуриньо: Разделихме си по едно полувреме, но нашето беше по-силно

Жозе Моуриньо взе своето на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images
Жозе Моуриньо взе своето на "Олд Трафорд"

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо призна, че неговият отбор е бил по-добрият през първото полувреме, но е отстъпил инициативата през второто при победата с 2:1 над Ливърпул.

И двата гола за "червените дяволи" бяха дело на таланта от академията на Юнайтед Маркъс Рашфорд през първото полувреме, а през второто гостите намалиха благодарение на автогол на Ерик Байи.

"Може да разделим мача на две полувремена - първото беше за Юнайтед, а второто за - Ливърпул, но според мен първото беше това с головете и доста повече опасности.

Контролирахме постоянно играта. Дори при статичните положения, при корнерите, бяхме по-добри и заслужавахме победата.

Ако някой мисли, че сме спечелили незаслужено, не ме интересува. Уморен съм. Имаме мач във вторник. Не ме интересува какво говорят хората. Момчетата са доволни. Аз съм доволен", сподели Моуриньо след мача.

Юрген Клоп призна, че двубоят е бил труден и отборът му не се е възползвал от шансовете, които създаде. И си поиска дузпа при едно положение между Фелайни и Мане към края на мача.

"Това беше чиста дузпа. Подобни ситуации трябва да се отсъждат правилно. Най-важен е резултатът, а ние загубихме."

Победата бе изключително важна за Юнайтед, тъй като бе в директен сблъсък за втората позиция в класирането. Тимът на Жозе Моуриньо има вече актив от 65 точки, вече на пет пред Ливърпул. Манчестър Сити е първи със 78 и мач по-малко.